Karp – Żywy sprzedaż

Zator to tradycja, która zobowiązuje!

Nasze miasto już w średniowieczu słynęło z licznych stawów rybnych, w których hodowano różne gatunki ryb, jednak to karp zatorski sprawił, że księstwo zatorskie stało się sławne w całej Rzeczypospolitej.

Współcześnie odchodzi się od starego rzemiosła, jednak nasza rodzinna firma z wielkim uporem stara się podtrzymywać bogate tradycje Doliny Karpia, dlatego też założyliśmy własną hodowlę. Nasze stawy rybne zlokalizowane są koło Zatora – w pobliskich Spytkowicach. To piękna i malownicza okolica, która wyróżnia się czystym środowiskiem i bliskim kontaktem z naturą. A to z kolei przyczynia się do tego, że ryby mają tu dogodne warunki do rozwoju oraz są chętnie kupowane i spożywane, zwłaszcza przez stałych klientów.

Rocznie odławiamy ok. 20 ton mięsistych, dorodnych karpi, które tradycyjnie 24 grudnia lądują na stołach wigilijnych, i którymi delektują się polskie rodziny. Jest nam niezmiernie miło, że mamy w tym swój udział, bowiem nie ma nic piękniejszego niż zadowolony, wracający klient. To także wspaniała nagroda za trud i włożoną pracę, mającą na celu wyhodowanie jak najlepszego stada.

W naszej ofercie znajdą Państwo smacznego karpia handlowego, którego waga zawiera się w przedziale od 1,5 do 2,5 kg żywego przysmaku. Od samego początku stawiamy na jakość – za priorytet uznaliśmy nadzwyczajną dbałość o kondycję zdrowotną wszystkich ryb oraz stan techniczny stawów i ich warunki sanitarne. Nasze karpiom podajemy tylko naturalny pokarm, będący doskonałą kompozycją energii, witamin i mikroelementów. Nie używamy chemii! Tym sposobem dostarczamy rybom niezbędnych składników odżywczych, przyczyniających się do ich prawidłowego rozwoju. Dodatkowo, na 2 miesiące przed sprzedażą, karpie przenosimy na płuczkę – wszystko po to, by klient mógł nabyć tylko najlepsze i zdrowe ryby o wyśmienitym smaku.

Żywy karp to wyzwanie logistyczne dla większości klientów, dlatego uspokajamy – posiadamy własny transport, którym dowieziemy do Państwa większą ilość żywych i świeżych karpi. Warto przy tym skrzyknąć się z rodziną, przyjaciółmi czy sąsiadami, by otrzymać najlepszą partię zatorskiego rarytasu. Koszty ustalamy w zależności od zamówienia.

Zapraszamy!