Logistyka

Logistyka w 6 krokach: od duńskiej szkółki do zapachu choinki w Twoim domu!

Zanim świąteczne drzewko zagości na honorowym miejscu Twojego salonu, a zapach żywicy dotrze w każdy zakamarek domu, wcześniej pokona ponad 1 000 km i przejdzie szereg czynności i kontroli.

logistyka obrazek

SZKÓŁKA

Najpierw duńscy szkółkarze umieszczają w glebie sadzonki, a następnie przez ponad dekadę z pieczołowitością i szacunkiem doglądają każde stanowisko z jodłą kaukaską. Regularne sprawdzanie młodego drzewostanu, wykonywanie rozmaitych zabiegów pielęgnacyjnych oraz sezonowe podcinki są niezbędne do jego prawidłowego rozwoju. Wszystko odbywa się wg ścisłego harmonogramu, znanego od pokoleń.

ŚCINKA

Systematyczna, ciężka praca opłaciła się – większość sadzonek wyrosła na piękne choinki, które swoją sprężystością i okazałością wprawiają w zachwyt opiekunów. Na wieść o ścince wyruszamy w podróż do Skandynawii, by dokonać osobistej selekcji choinek oraz zabrać ze sobą tylko najlepsze z najlepszych.

PAKOWANIE

Procedura pakowania musi być przemyślana i uwzględniać potrzeby naszych klientów, bowiem to właśnie moment, kiedy prawidłowe oznaczenie oraz zapakowanie decyduje o świeżości drzewek i braku uszkodzeń. Osiatkowanie i załadunek muszą przebiegać zgodnie z planem, czyli szybko i sprawnie.

TRANSPORT

Zapakowane choinki spoczywają na ciężarówkach oraz czekają aż ruszymy do Polski. Wielogodzinna podróż to wyzwanie zarówno dla kierowców, jak i drzewek. Planowe postoje to czas, by sprawdzić, czy choinki pozostają w dobrej kondycji. Po zameldowaniu się w Zatorze, przeprowadzamy rozładunek i inwentaryzację.

SPRZEDAŻ

Jodły kaukaskie sprzedajemy głównie klientom hurtowym, którzy odwiedzają punkt odbioru „Choinki Hurtownia Wadowicka” lub czekają na dostawę, by rozpocząć własną dystrybucję w swoich stronach. Tymczasem na naszych stoiskach aż roi się od klientów, a telefony rozdzwaniają się.

DOM

To najpiękniejsza chwila w całym procesie logistycznym – zwłaszcza, kiedy głowa rodziny niepozornie zjawia się w domu z okazałą choinką, lekko przyprószoną płatkami śniegu, a dzieci i reszta domowników już nie mogą się doczekać jej strojenia. Wybucha radość…